Datum: 21.01.2012

Vložil: Mirek

Titulek: Pěší zóna by naopak obchodům pomohla

Jsem zastánce pěší zóny, ale jsem schopen názory druhé strany akceptovat, pokud jim rozumím. Takže pokud někdo argumentuje finančními náklady na přesun trolejbusů, tak si říkám - no budiž.
Ale s argumentem, že pěší zóna zahubí obchody mám ten problém, že mu naprosto nerozumím. Netvrdím, že jsem všude byl a všechno viděl ale tam kde jsem byl a kde jsem viděl pěší zóny, tak jsou to místa s nejdražšími obchody a nejluxusnějšími nebo alespoň nejnavštěvovanějšími kavárnami a restauracemi. Čekal bych, že majitelé realit a obchodů na Třídě Míru budou naopak ti, kteří budou za pěší zónu nejvíce lobovat, protože cena jejich majetku by se nepochybně zvýšila. Pokud mohou obchodníci na Třídě Míru něčím konkurovat AFI, tak právě určitou pohodou péší zóny a tím, že by pak Třída Míru lákala k procházce - když je hezky, tak lidé projdou pohodovou pěší zónou, dají si někde kafe a pokoukají po výlohách a něco nakoupí. Pokud tam zůstane MHD, bude to i nadále jen spojnice, kterou se rychle dojde na trolejbusovou zastávku.
Proboha zamyslete se - proč by to mělo být v Pardubicích jinak než kdekoli v Evropě?

Přidat nový příspěvek